RPM - en to nb translation catalogue (226 entries)

en: RPM version %s
nb: RPM versjon %s

en: exec failed
nb: kjøring feilet

en: argument is not an RPM package
nb: argumentet er ikke en RPM-pakke

en: error reading header from package
nb: feil under lesing av header fra pakke

en: cannot re-open payload: %s
nb: kan ikke gjenåpne "payload": %s

en: buildroot already specified, ignoring %s
nb: Feil under lesing av spec fil fra %s

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <specfile>
nb: bygg gjennom %prep (pakk ut kildekoden og legg til patcher) fra <specfil>

en: <specfile>
nb: <specfil>

en: build source and binary packages from <specfile>
nb: bygg kilde- og binærpakker fra <specfil>

en: build binary package only from <specfile>
nb: spør pakke som eier <fil>

en: <source package>
nb: <kildepakke>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <tarball>
nb: bygg gjennom %prep (pakk ut kildekoden og legg til patcher) fra <tarball>

en: verify %files section from <tarball>
nb: verifiser %files seksjon fra <tarball>

en: build source and binary packages from <tarball>
nb: bygg kilde- og binærpakker fra <tarball>

en: build binary package from <source package>
nb: bygg binær-pakke fra <kildepakke>

en: remove build tree when done
nb: fjern byggtreet når ferdig

en: remove sources when done
nb: fjern kildekoden når ferdig

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
nb: hopp rett til spesifisert steg (kun for c,i)

en: Unable to open spec file %s: %s
nb: Kunne ikke åpne spec fil %s: %s

en: Failed to open tar pipe: %m
nb: Kunne ikke åpne tar-rør: %m

en: Failed to read spec file from %s
nb: Feil under lesing av spec-fil fra %s

en: Failed to rename %s to %s: %m
nb: Feil under endring av navn fra %s til %s: %m

en: failed to stat %s: %m
nb: kunne ikke kjøre stat på %s: %m

en: File %s is not a regular file.
nb: Fil %s er ikke en vanlig fil.

en: File %s does not appear to be a specfile.
nb: Fil %s ser ikke ut til å være en spec-fil.

en: Building target platforms: %s
nb: Bygger målplattformene: %s

en: Building for target %s
nb: Bygger for mål %s

en: initialize database
nb: initier database

en: rebuild database inverted lists from installed package headers
nb: gjenoppbygg database inverterte lister fra installerte pakkers headere

en: only one major mode may be specified
nb: kun ett større modi kan spesifiseres

en: one type of query/verify may be performed at a time
nb: én type spørring/verifisering kan utføres om gangen

en: unexpected query flags
nb: uventede flagg for spørring

en: unexpected query format
nb: ventet spørringsformat

en: unexpected query source
nb: uventet spørringskilde

en: files may only be relocated during package installation
nb: filer kan kun omplasseres under pakkeinstallasjon

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
nb: --relocate og --excludepath kan kun brukes ved installasjon av nye pakker

en: --prefix may only be used when installing new packages
nb: --prefix kan kun brukes ved installasjon av nye pakker

en: arguments to --prefix must begin with a /
nb: argumenter til --prefix må begynne med en /

en: script disabling options may only be specified during package installation and erasure
nb: skript som slår av alternativer kan kun spesifiseres under pakkeinstallasjon og sletting

en: trigger disabling options may only be specified during package installation and erasure
nb: alternativer som slår av utløsing  kan kun spesifiseres under pakkeinstallasjon, og sletting

en: no packages given for install
nb: ingen pakker oppgitt for installering

en: no arguments given for query
nb: ingen argumenter oppgitt for spørring

en: no arguments given for verify
nb: ingen argumenter oppgitt for verifisering

en: Executing(%s): %s
nb: Kjører(%s): %s

en: Exec of %s failed (%s): %s
nb: Kjøring av %s feilet (%s): %s

en: Bad exit status from %s (%s)
nb: Ugyldig sluttstatus fra %s (%s)

en: 
    
    RPM build errors:
nb: 
    
    RPM-feil under bygging:

en: syntax error while parsing ==
nb: syntaksfeil under lesing av ==

en: syntax error while parsing &&
nb: syntaksfeil under lesing av &&

en: syntax error while parsing ||
nb: syntaksfeil under lesing av ||

en: parse error in expression
nb: feil under lesing av uttrykk

en: unmatched (
nb: ubalansert (

en: - only on numbers
nb: - kun på tall

en: ! only on numbers
nb: ! kun på tall

en: types must match
nb: typene må være like

en: * / not suported for strings
nb: * / ikke støttet for strenger

en: - not suported for strings
nb: - ikke støttet for strenger

en: && and || not suported for strings
nb: && og || ikke støttet for strenger

en: syntax error in expression
nb: syntaksfeil i uttrykk

en: Missing '(' in %s %s
nb: Mangler '(' i %s %s

en: Missing ')' in %s(%s
nb: Mangler ')' i %s(%s

en: Invalid %s token: %s
nb: Ugyldig %s-tegn: %s

en: File must begin with "/": %s
nb: Filen må begynne med "/": %s

en: File listed twice: %s
nb: Fil listet to ganger: %s

en: Symlink points to BuildRoot: %s -> %s
nb: Symbolsk lenke peker til BuildRoot: %s -> %s

en: File not found: %s
nb: Fil ikke funnet: %s

en: line: %s
nb: Installerer %s

en: Bad file: %s: %s
nb: Ugyldig fil %s: %s

en: Could not open %s: %s
nb: Kunne ikke åpne %s: %s

en: Unable to write package: %s
nb: Kunne ikke skrive pakke: %s

en: Wrote: %s
nb: Skrev: %s

en: line %d: Bad option %s: %s
nb: linje %d: Ugyldig flagg %s: %s

en: line %d: Error parsing %%files: %s
nb: linje %d: Feil under lesing av %%filer: %s

en: line %d: Bad number: %s
nb: linje %d: Ugyldig nummer: %s

en: line %d: Bad %s number: %s
nb: linje %d: Ugyldig %s-nummer: %s

en: %s field must be present in package: %s
nb: %s-felt må være tilstede i pakken: %s

en: Unable to open icon %s: %s
nb: Kunne ikke åpne ikon %s: %s

en: Unable to read icon %s: %s
nb: Kan ikke lese ikon %s: %s

en: Unknown icon type: %s
nb: Ukjent ikontype: %s

en: line %d: Tag takes single token only: %s
nb: linje %d: Tagg tar kun et enkelt tegn: %s

en: line %d: Malformed tag: %s
nb: linje %d: Feilutformet tagg: %s

en: line %d: Empty tag: %s
nb: linje %d: Tom tagg: %s

en: line %d: Prefixes must not end with "/": %s
nb: linje %d: Prefiks må ikke slutte på "/": %s

en: line %d: Docdir must begin with '/': %s
nb: linje %d: Docdir må begynne med '/': %s

en: line %d: Bad %s: qualifiers: %s
nb: linje %d: Ugyldig %s: kvalifikatorer: %s

en: line %d: Bad BuildArchitecture format: %s
nb: linje %d: Ugyldig BuildArchitecture format: %s

en: Internal error: Bogus tag %d
nb: Intern feil: Ugyldig tag %d

en: Bad package specification: %s
nb: Ugyldig pakkespesifikasjon: %s

en: line %d: Unknown tag: %s
nb: linje %d: Ukjent tagg: %s

en: Bad source: %s: %s
nb: kunne ikke opprette %s: %s

en: Error parsing %%setup: %s
nb: Feil under lesing av %%setup: %s

en: line %d: Bad arg to %%setup: %s
nb: linje %d: Ugyldig argument til %%setup: %s

en: line %d: Bad %%setup option %s: %s
nb: linje %d: Ugyldig %%setup flagg %s: %s

en: line %d: second %%prep
nb: linje %d: %%prep for andre gang

en: line %d: triggers must have --: %s
nb: linje %d: triggere må ha --: %s

en: line %d: Error parsing %s: %s
nb: linje %d: Feil under lesing av %s: %s

en: line %d: script program must begin with '/': %s
nb: linje %d: skriptprogram må begynne med '/': %s

en: line %d: Second %s
nb: linje %d: Andre %s

en: line %d: %s
nb: linje %d: %s

en: Unable to open %s: %s
nb: Kan ikke åpne %s: %s

en: %s:%d: Got a %%else with no %%if
nb: %s:%d: %%else uten %%if

en: %s:%d: Got a %%endif with no %%if
nb: %s:%d: %%endif uten %%if

en: No compatible architectures found for build
nb: Ingen kompatible arkitekturer funnet for bygging

en: Package has no %%description: %s
nb: Pakken har ingen %%description: %s

en: Couldn't exec %s: %s
nb: Kunne ikke kjøre %s: %s

en: Couldn't fork %s: %s
nb: klarte ikke å åpne %s: %s

en: Failed to find %s:
nb: Klarte ikke å finne %s:

en: %s saved as %s
nb: %s lagret som %s

en: %s created as %s
nb: %s opprettet som %s

en: display known query tags
nb: vis kjente tagger for spørring

en: display final rpmrc and macro configuration
nb: vis endelig rpmrc og makrokonfigurasjon

en: provide less detailed output
nb: gi mindre detaljert info

en: provide more detailed output
nb: gi mer detaljert info

en: print the version of rpm being used
nb: skriv ut hvilken versjon av rpm som brukes

en: debug rpmio I/O
nb: feilsøk rpmio I/U

en: exclude paths must begin with a /
nb: eksluderingssti må begynne med en /

en: relocations must begin with a /
nb: relokasjoner må begynne med en /

en: relocations must contain a =
nb: relokasjoner må inneholde et =

en: relocations must have a / following the =
nb: relokasjoner må ha et / etter =

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
nb: installer alle filer, selv konfigurasjoner som ellers kan hoppes over

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
nb: fjern alle pakker som er lik <pakke> (normalt vil en feil genereres hvis <pakke> spesifiserer flere pakker)

en: erase (uninstall) package
nb: slett (avinstaller) pakke

en: <package>+
nb: <pakke>+

en: do not install documentation
nb: ikke installer dokumentasjon

en: skip files with leading component <path>
nb: hopp over filer med innledende komponent <sti>

en: <path>
nb: <sti>

en: short hand for --replacepkgs --replacefiles
nb: forkortning for --replacepkgs --replacefiles

en: upgrade package(s) if already installed
nb: oppgrader pakke(r) hvis allerede installert

en: <packagefile>+
nb: <pakkefil>+

en: print hash marks as package installs (good with -v)
nb: skriv ut skigarder etter som pakken installeres (nyttig med -v)

en: don't verify package architecture
nb: ikke verifiser pakkearkitektur

en: don't verify package operating system
nb: ikke verifiser operativsystem for pakken

en: don't check disk space before installing
nb: ikke sjekk diskplass før installasjon

en: install documentation
nb: installer dokumentasjon

en: update the database, but do not modify the filesystem
nb: oppdater databasen, men ikke modifiser filsystemet

en: do not verify package dependencies
nb: ikke verifiser pakkeavhengigheter

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
nb: ikke ordne pakkeinstallasjon for å tilfredsstille avhengigheter

en: do not execute package scriptlet(s)
nb: ikke kjør pakkespesifikke skriptlet

en: do not execute %%pre scriptlet (if any)
nb: ikke kjør noen %%pre skriptlet (hvis noen)

en: do not execute %%post scriptlet (if any)
nb: ikke kjør %%post skriptlet (hvis noen)

en: do not execute %%preun scriptlet (if any)
nb: ikke kjør %%preun skriptlet (hvis noen)

en: do not execute %%postun scriptlet (if any)
nb: ikke kjør %%postun skriptlet (hvis noen)

en: do not execute any scriptlet(s) triggered by this package
nb: Ikke kjør noen skriptlets som utløses av denne pakken

en: do not execute any %%triggerprein scriptlet(s)
nb: ikke kjør %%triggerprein skriptlets

en: do not execute any %%triggerin scriptlet(s)
nb: ikke kjør %%triggerin skriptlets

en: do not execute any %%triggerun scriptlet(s)
nb: ikke kjør %%triggerun skriplets

en: do not execute any %%triggerpostun scriptlet(s)
nb: ikke kjør %%triggerpostun skriptlets

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
nb: oppgrader til en gammel versjon av pakken (--force ved oppgraderinger gjør dette automatisk)

en: print percentages as package installs
nb: skriv ut prosentvis fremgang etter som pakken installeres

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
nb: omplasser pakken til <kat>, hvis den er omplasserbar

en: <dir>
nb: <kat>

en: relocate files from path <old> to <new>
nb: omplasser filer fra sti <gml> til <ny>

en: <old>=<new>
nb: <gml>=<ny>

en: reinstall if the package is already present
nb: reinstaller selv om pakken allerede er installert

en: don't install, but tell if it would work or not
nb: ikke installer, men si ifra om det ville virke eller ikke

en: upgrade package(s)
nb: oppgrader pakke(r)

en: query/verify all packages
nb: spør/verifiser alle pakker

en: query/verify package(s) owning file
nb: spør/verifiser pakke(r) som eier fil

en: query/verify package(s) in group
nb: spør/verifiser pakke(r) i gruppe

en: rpm query mode
nb: rpm spørremodus

en: query the package(s) triggered by the package
nb: spør pakker utløst av <pakke>

en: query/verify the package(s) which require a dependency
nb: spør etter etter pakker som trenger <funk> funksjonalitet

en: query/verify the package(s) which provide a dependency
nb: spør etter pakker som tilbyr <funk> funksjonalitet

en: don't verify size of files
nb: ikke verifiser størrelse på filer

en: don't verify symlink path of files
nb: ikke verifiser sti til symbolske lenker for filer

en: don't verify owner of files
nb: ikke verifiser eier av filer

en: don't verify group of files
nb: ikke verifiser gruppe for filer

en: don't verify modification time of files
nb: ikke verifisert endringsdato for filer

en: don't verify mode of files
nb: ikke verifiser modus for filer

en: don't verify files in package
nb: ikke verifiser filer i pakke

en: don't verify package dependencies
nb: ikke verifiser pakkeavhengigheter

en: source package expected, binary found
nb: kildepakke forventet, binær funnet

en: source package contains no .spec file
nb: kildepakke inneholder ikke en .spec-fil

en: incorrect format: %s
nb: ukorrekt format: %s

en: replaced
nb: erstattet

en: not installed
nb: ikke installert

en: net shared
nb: delt via nett

en: (no state)
nb: (ingen tilstand)

en: (unknown %3d)
nb: (ukjent %3d)

en: package has neither file owner or id lists
nb: pakken har verken fileier eller id-lister

en: group %s does not contain any packages
nb: gruppe %s inneholder ingen pakker

en: no package triggers %s
nb: ingen pakke utløser %s

en: no package requires %s
nb: ingen pakke krever %s

en: no package provides %s
nb: ingen pakke gir %s

en: file %s: %s
nb: fil %s: %s

en: file %s is not owned by any package
nb: filen %s eies ikke av noen pakke

en: invalid package number: %s
nb: ugyldig pakkenummer: %s

en: package %s is not installed
nb: pakke %s er ikke installert

en: NOT OK
nb: IKKE OK

en: %s: open failed: %s
nb: %s: åpne feilet: %s

en: NO
nb: NEI

en: YES
nb: JA

en: Bad magic
nb: Ugyldig magi

en: Bad/unreadable  header
nb: Ugyldig/ulesbar header

en: Header size too big
nb: For stor header

en: Unknown file type
nb: Ukjent filtype

en: Internal error
nb: Intern feil

en:  failed -
nb:  feilet -

en: open of %s failed: %s
nb: feil under åpning av %s: %s

en: Preparing...
nb: Forbereder...

en: Retrieving %s
nb: Henter %s

en: error reading from file %s
nb: feil under lesing fra fil %s

en: cannot open %s: %s
nb: kan ikke åpne %s: %s

en: Installing %s
nb: Installerer %s

en: read failed: %s (%d)
nb: lesing feilet: %s (%d)

en: package %s is already installed
nb: pakke %s er allerede installert

en: missing second ':' at %s:%d
nb: mangler andre ':' ved %s:%d

en: missing architecture name at %s:%d
nb: manglende navn på arkitektur ved %s:%d

en: Incomplete data line at %s:%d
nb: Ukomplett datalinje ved %s:%d

en: Too many args in data line at %s:%d
nb: For mange argumenter i datalinje ved %s:%d

en: Incomplete default line at %s:%d
nb: Ukomplett standardlinje ved %s:%d

en: missing ':' (found 0x%02x) at %s:%d
nb: mangler ':' (fant 0x%02X) ved %s:%d

en: missing argument for %s at %s:%d
nb: manglende argumentfor %s ved %s:%d

en: missing architecture for %s at %s:%d
nb: manglende arkitektur for %s ved %s:%d

en: bad option '%s' at %s:%d
nb: ugyldig flagg '%s' ved %s:%d

en: cannot open Packages database in %s
nb: kan ikke åpne pakkedatabase i %s

en: File %s: %s
nb: Fil %s: %s

en: File %s is smaller than %u bytes
nb: Fil %s er mindre enn %u bytes

en: fatal error:
nb: fatal feil:

en: error:
nb: feil:

en: warning:
nb: advarsel:

en: %s: Fwrite failed: %s
nb: %s: Fwrite feilet: %s

en: %s: Fread failed: %s
nb: %s: Fread feilet: %s

en: %s: rpmWriteSignature failed: %s
nb: %s: rpmWriteSignature feilet: %s

en: %s: writeLead failed: %s
nb: %s: writeLead feilet: %s

en: %s: read manifest failed: %s
nb: %s: lesing av manifest feilet: %s
